Viešojo kalbėjimo mokymai 

Kalbėjimas viešai kelia baimę? 

Skaičiuojama, kad maždaug trys iš keturių pasaulio gyventojų patiria diskomfortą, o neretai – didelę baimę ar net paniką, kai tenka kalbėti žmonių grupėms. Gali būti, kad pasirengimą laukiančiam pranešimui konferencijoje ar kolegoms darbe atidėliojate ne tik dėl laiko trūkumo, bet kaip tik dėl viešojo kalbėjimo baimės. Kai galiausiai stojate prieš klausytojus, jaučiatės įsitempę, o po pranešimo neapleidžia jausmas, kad galėjote pasirodyti kur kas geriau ir savo žodžiais padaryti žymiai didesnį poveikį auditorijai. 

Įgūdis ir gebėjimas sklandžiai ir efektyviai kalbėti viešai, rengti ir pristatyti įkvepiančias kalbas, pranešimus ir prezentacijas, yra būtinas šiuolaikinių įmonių ir organizacijų atstovams. Esama veiksmingų būdų šiam įgūdžiui ugdyti ir įveikti viešojo kalbėjimo baimę, o vienas efektyviausių – žinios, pasiruošimas ir praktika. 

Kaip tik šiems dalykams suteikti ir skirti mūsų viešojo kalbėjimo mokymai bei konsultacijos. Mes padėsime jums tapti pergalingais pranešėjais. 

Viešojo kalbėjimo mokymai įmonėms, organizacijoms ir fiziniams asmenims 

Agentūros „Fabula“ komunikacijos specialistai daugiau nei 10 metų padeda įmonėms, organizacijoms ir jų atstovams pasiruošti kalbų ir pranešimų turinį bei tapti aiškiai, įtaigiai ir įtikinamai kalbančiais oratoriais.  

Po mūsų viešojo kalbėjimo mokymų:

  • Gebėsite paruošti ir pasakyti poveikį klausytojams darančias kalbas ir pranešimus bet kokio dydžio auditorijoms 
  • Galėsite megzti ir puoselėti ryšį su klausytojais, išlaikyti jų dėmesį nuo pirmų iki paskutinių savo žodžių 
  • Perprasite pranešėjo kūno kalbą ir nežodinį bendravimą, gebėsite jį pasitelkti poveikiui sustiprinti ir kalbėti užtikrintai 
  • Išmanysite veiksmingų kalbų ir pranešimų struktūrą, turinį ir formą 
  • Žengdami į sceną jausite pasitikėjimą savimi ir įkvėpimą, o ne paniką 

Speaker tribune
Mokymai skirti įvairios viešojo kalbėjimo patirties turintiems dalyviams, siekiantiems gilinti šios srities žinias ir įgūdžius. Šių mokymų dalyviai supažindinami su efektyvaus viešojo kalbėjimo pagrindais: kalbos ar prezentacijos struktūra, turiniu ir jo parengimu, nežodine oratoriaus komunikacija, balso valdymu. Sužinosite, kaip kurti ir megzti santykį su auditorija, kaip įtraukti klausytojus į kalbą, kaip įveikti viešojo kalbėjimo stresą, susipažinsite su kitais svarbiais šiuolaikinės retorikos aspektais. 

Seminaro metu lektoriaus pranešimai derinami su įvairiomis užduotimis, nereikalaujančiomis išankstinio dalyvių pasirengimo. Dalyviams sudaromos galimybės kalbėti auditorijai, atliekami kiti pratimai. Dalis iš jų filmuojami ir čia pat peržiūrimi, sudarant galimybę dalyviams išvysti save iš šalies, sparčiai tobulėti patiems bei patobulinti savo kalbėseną, laikyseną ir techniką. 

Viešojo kalbėjimo ir prezentavimo mokymus rengiame ir kaip dienos arba dvejų trukmės pratybas, ir kaip trumpesnių (apie 2,5 val.) seminarų ciklą. Kiekvienas tokių mokymų dalyvis ar dalyvė galiausiai parengia ir pasako klausytojams viešą kalbą. Tokiu būdu programa ne tiek gilinti dalyvių žinias teorine medžiaga, bet ir patiems įgyti koncentruotos individualios kalbėjimo prieš auditoriją patirties patiems bendraujant su klausytojais, įgytas žinias čia pat taikant praktiškai. 

Teikiame ir individualias konsultacijas, padedame pasiruošti laukiančioms kalboms ar pranešimams. Agentūros specialistai konsultuoja arba parengia viešosios kalbos ar pranešimo turinį, skaidres ir kitas vaizdines priemones, rengia pranešėjo repeticijas. Mūsų lektorių ir konsultantų patirtis ir patarimai padės visapusiškai pasiruošti pranešimui ir užtikrintai jį pasakyti. 

 Lektoriai  

Balys Narburtas
Balys Narbutas – viešojo kalbėjimo treneris, lektorius, agentūros „Fabula Rud Pedersen Group“ mokymų vadovas ir komunikacijos konsultantas. Viešosios komunikacijos srityje dirba nuo 2002 metų. Ėjęs žurnalisto, vėliau – vienos iš parlamentinių frakcijų atstovo spaudai pareigas, Balys 2007 m. prisijungė prie agentūros komandos, kur įsitraukė į mokymų ir konsultavimo veiklą.  

Daugelio kompleksinių ugdymo programų autorius ir įgyvendintojas, komunikacijos ir viešojo kalbėjimo ekspertas, nuolat veda mokymus bei teikia konsultacijas tiek įvairių organizacijų darbuotojams, tiek bendrovių vadovams ir visuomenės lyderiams. Ėjęs viešojo kalbėjimo ir lyderystės klubo „First Toastmasters of Lithuania“ viceprezidento pareigas. Konsultuoja kalbos turinio rengimo, psichologinio oratoriaus pasirengimo klausimais. 

Artūras Pučėta
Artūras Pučėta – agentūros „Fabula Rud Pedersen Group“ turinio redaktorius, lektorius, viešojo kalbėjimo treneris. Žurnalistas, ėjęs korespondento pareigas LRT radijuje, vėliau dirbęs naujienų portalo „Lrytas.lt“ redaktoriaus pavaduotoju, Artūras prie agentūros komandos prisijungė 2016 metais. Čia jis daugiausiai atsakingas už turinį ir meistriškai ruošia įvairaus pobūdžio tekstus, skirtus viešajai komunikacijai. 

Buvęs viešojo kalbėjimo ir lyderystės klubo „First Toastmasters of Lithuania“ prezidentas. Artūras konsultuoja agentūros klientus viešųjų kalbų, pranešimų ir prezentacijų turinio rengimo klausimais, padeda visapusiškai pasirengti laukiančioms kalboms. 

 Kiti mokymai